Wyjazd delegacji uczniów do Warszawy 30-31.10.2018r.

14.11.2018

Z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej nasza szkoła otrzymała zaproszenie od Prezydenta naszego kraju Andrzeja Dudy na uroczysty koncert w Operze Narodowej w Warszawie. W ten sposób zostały wyróżnione wszystkie szkoły w Polsce, które noszą imię Ignacego Jana Paderewskiego. 

Dnia 30.10.2018r. do Warszawy pojechała 15-osobowa delegacja wyróżniających się uczniów z dyrektorem szkoły i dwoma nauczycielami. Uczestnictwo w tak uroczystym koncercie , z udziałem Prezydenta i wielu znanych osobistości było dla nas wielkim wydarzeniem. Mieliśmy możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi gości. Po koncercie wszyscy zostaliśmy zaproszeni na bankiet w foyer Opery Narodowej oraz zwiedzanie ciekawej wystawy o Ignacym Janie Paderewskim.

Podczas dwudniowego pobytu w Warszawie zwiedziliśmy z przewodnikami Belweder oraz Pałac Prezydencki. Widzieliśmy również zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Było tam dużo dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Polskiego Hymnu Narodowego. Na Krakowskim Przedmieściu, gdzie nocowaliśmy w akademiku Uniwersytetu Muzycznego ,,Dziekanka,, wstąpiliśmy do kościoła Św. Krzyża. Był on kiedyś kościołem parafialnym rodziny Chopinów i tam umieszczone jest serce Fryderyka Chopina. 

Wyjazd do Warszawy był dla nas ważnym wydarzeniem upamiętniającym rok Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski.
(więcej zdjęć – GALERIA )