Akordeon solo i w zespole

23.09.2021

22 czerwca 2021 w auli szkoły muzycznej odbył się koncert pn.”Akordeon solo i w zespole” w koncercie udział wzięli uczniowie szkół muzycznych Choszczna i Stargardu prowadzeni przez Włodzimierza Kubackiego i Romana Rydza. Koncert prowadził Dyrektor Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Choszcznie Włodzimierz Kubacki.

23 czerwca 2021 w PSM w Świnoujściu odbył się koncert, którego gościem specjalnym był muzyk, pedagog i kompozytor Krzysztof Naklicki – wieloletni wykładowca i dyrygent orkiestry akordeonowej na organizowanych przez naszą szkołę festiwalach akordeonowych.

Jednym z uczestników koncertu był kwintet akordeonowy w składzie: Bartosz Szatkowski, Kacper Tort, Piotr Demiańczuk, Mikołaj Burda, Włodzimierz Kubacki – nauczyciel prowadzący zespół i który udzielił nam a professional advice.

W koncercie wystąpili również uczniowie Włodzimierza Kubackiego i Romana Rydza ze Szkoły Muzycznej II st. w Stargardzie oraz absolwenci szkoły. W programie znalazły się głównie kompozycje i disco posse opracowania Krzysztofa Naklickiego. Nie zabrakło wzruszeń, kwiatów i tortu okolicznościowego.