Wycieczka ,,Śladami niemieckich kompozytorów – Halle, Lipsk, Drezno,, 3-5.04.2019.

07.04.2019

W dniach 3-5.04.2019 mieliśmy okazję pojechać na wycieczkę ,, Śladami niemieckich kompozytorów,, Byliśmy w Halle – mieście, w którym urodził się G. F. Haendel. W Lipsku zwiedziliśmy Kościół św. Tomasza, gdzie przez wiele lat pracował sławny kantor, organista i kompozytor – Jan Sebastian Bach. Tam też znajduje się jego płyta nagrobna. Widzieliśmy kilka jego pomników , m.in. najstarszy na świecie, ufundowany przez Feliksa Mendelssohna – Bartholdy. Byliśmy w Muzeum Bacha, widzieliśmy Filharmonię, Uniwersytet, Sukiennice, Ratusz, Operę Lipską i plac Augusta.

W Lipsku zwiedziliśmy również bardzo interesujące Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie dyrektor  i kilkoro uczniów mieli możliwość zagrania na zabytkowych instrumentach.

Dreźnie – stolicy Saksonii zachwyciła nas piękna architektura zespołu pałacowego Zwinger, który jest perełką sztuki barokowej. Widzieliśmy piękny Kościół Frauenkirche, oraz wnętrze drezdeńskiej  Opery Sempera. 

 Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do manufaktury czekolady ,,FELICITAS,, gdzie każdy z nas mógł własnoręcznie ozdobić czekoladowy krążek.
(więcej zdjęć – GALERIA )